Gdzie kupić kryptowalute? Kantor kryptowaluty, na dobry początek


Kryptowaluta staje się z dnia na dzień, coraz bardziej popularną formą inwestycji, która przyciąga coraz więcej osób. Kryptowaluta jest innowacyjnym, przykładem waluty wirtualnej. Co ważne w większości państw została uznana za w pełni legalny środek płatniczy, tzw. pieniądze elektroniczne. Na rynku istnieje ok. kilku tysięcy kryptowalut, za pierwszą ktyptowalutę uznaje się Bitcoin, powstałą w 2009 roku z inicjatywy grupy osób pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, do dzisiaj nie są znane prawdziwe ich dane. Inwestycje za pomocą kryptowaluty kuszą nie jednego, gdzie jednak kupić tego rodzaju pieniądze elektroniczne? W artykule postaramy się nieco przybliżyć informację na temat kantorów kryptowalut.

Kantor kryptowaluty- czy się charakteryzuje ?

Kantory kryptowalutowe to witryny internetowe, za pomocą których inwestor, ma możliwość zarówno nabycia kryptowaluty, ale także jej sprzedaży. W tego rodzaju kantorze płacić można zarówno pieniędzmi elektronicznymi, jak i również tradycyjnymi. Ponadto dostajemy gwarancję bezpieczeństwa, szybkości dokonywanych transakcji, jak również możliwość ich dalszego obrotu już na giełdzie kryptowalut. Uznaje się, że inwestycja w kryptowalutę za pomocą kantoru, jest bezpieczniejszą formą niż giełda, dlatego też warto swoją przygodę z wirtualną walutą zacząć właśnie od inwestycji w kantorze.
Ciekawostką jest fakt, że kantory kryptowalut w Polsce zaczynają także wchodzić na rynek w formie stacjonarnej.

Jak to działa w praktyce?

Bez wątpienia taka pierwsza inwestycja w wirtualną walutę, może wywoływać lekki stres, jednak jeśli na start nasz wybór padnie na kantor kryptowalut, nie powinno być żadnych problemów. W praktyce wygląda to mniej więcej tak jak wymiana normalnej waluty, przy wymianie np. euro na złotówki.
-należy wybrać najbardziej odpowiadający nam kantor, warto zrobić przed tym mały research, ponieważ na rynku jest sporo kantorów kryptowalut,
-następnie utworzyć konto na wybranym portalu, żeby kupić kryptowalutę, trzeba będzie wpłacić pieniądze na swoje konto, jeśli jest to pierwszy raz i nie posiadamy żadnych pieniędzy elektronicznych, wpłaty spokojnie można dokonać w polskim złotym,
-po wpłacie pieniędzy określamy jedynie ilość waluty, jaką wybraliśmy i dokonujemy wpłaty.

Zaletą wymiany za pośrednictwem kantoru, jest z pewnością bardzo prosta, nieskomplikowana procedura, a co najważniejsze całkowicie bezpieczna. Internetowe kantory kryptowalut czytelnie i jasno prowadzą inwestora poprzez całą transakcję bez potrzeby dogłębnej analizy wykresów czy danych, na których inwestor ma prawo zwyczajnie się nie znać. Żeby jednak nie było tak kolorowo warto zwrócić uwagę na fakt, że podczas inwestowania w kryptowaluty w kantorze, trzeba będzie ponieść koszty w wysokości ok 2% większej niż podczas inwestycji prowadzonej na giełdzie wirtualnej waluty.

Czy kryptowaluta to przyszłość?

Pewnie to pytanie zadaje sobie wiele osób, cóż rozczaruje chyba nieco, mówiąc, że obecnie nie da się odpowiedzieć na to pytanie w sposób jasny i jednoznaczny. Wirtualne pieniądze, jakimi są kryptowaluty, mają grono swoich entuzjastów, którzy twierdzą, że kryptowaluty będą tylko zyskiwały na swoje sile, inni natomiast nie wróżą im świetlanej przyszłości, mówiąc, że albo na zawsze pozostaną w cieniu obecnego systemu finansowego, lub całkowicie upadną. Mimo to wszystko wciąż wiele osób decyduje się na ten bez wątpienia innowacyjny i ciekawy sposób inwestowania, a jeśli chcemy dopiero spróbować, jak to wygląda w praktyce, będę polecać rozpoczęcie od powyżej opisanych kantorów kryptowaluty, tak na dobry początek, żeby jak to mówią kolokwialnie zobaczyć, z czym się to je, by dopiero później pokusić się o inwestowanie na znacznie bardziej skomplikowanej giełdzie waluty wirtualnej.

The Comment (1)

  • Michał

    Zaufane giełdy będą najbardziej odpowiednie do zakupu kryptowalut. Nie można dać się nabrać na oszustów oferujących nierealne stawki.

Leave a reply