Inwestowanie niewielkich kwot jako sposób na inwestycje w fundusze


Kiedy myślimy o inwestycjach przed oczami pokazują nam się kontrakty na miliony złotych. Wyobrażamy sobie inwestycje jako przywilej dla osób naprawdę majętnych. Tymczasem okazuje się, że inwestować można również niewielkie kwoty i to właśnie taka metoda inwestycji jest idealnym sposobem na to, aby wreszcie nauczyć się i poznać czym dokładnie jest poczucie prawdziwie dużego ryzyka.

Odkładanie niewielkich kwot pieniędzy po kilku latach może nam się dobrze zwrócić, ponieważ takie pieniądze potrafią bardzo szybko pomnożyć się, co w efekcie daje nam naprawdę całkiem pokaźnie uzbieraną sumę. Dobrze postawione cele i niewielkie wyrzeczenia pomogą nam w uzbieraniu pieniędzy na przykład na nowe mieszkanie, czy wyjazd na wymarzone egzotyczne wakacje.

Czy inwestowanie niewielkich kwot w fundusze jest opłacalne?

Według danych statystycznych FUNDonline od stycznia do maja 2017 roku do funduszy inwestycyjnych napłynęło około 7, 9 mld złotych, co daje 25- krotnie większy zysk niż w przypadku lokat oszczędnościowych, a to z kolei sprowadza nas do prostej konkluzji. Mianowicie, ludzie powoli odchodzą od inwestycji w lokaty oszczędnościowe i przenoszą swoje oszczędności na fundusze inwestycyjne. Warto więc zdobywać na ten temat coraz więcej wiedzy, aby w najbliższej przyszłości stać się ekspertem w dziedzinie inwestycji. Fundusz inwestycyj to jedna z wielu form inwestowania pieniędzy, jednak jest jedną z nielicznych umożliwiających inwestycję niewielkich kwot.

Co daje inwestycja w niewielkie kwoty?

Inwestycja małych kwot zapewnia komfort psychiczny

Kiedy w grę wchodzą duże pieniądze jesteśmy bardziej podatni na stres. Inwestując niewielkie kwoty, a nie całe oszczędności życia, odczuwamy znacznie większe poczucie bezpieczeństwa.

Inwestycja małych kwot nie naraża nas na duże straty

Niepowodzenia spotykają każdego i warto mieć tego świadomość. Inwestowanie niewielkich kwot zabezpiecza nas przed utratą dużej kwoty pieniężnej, co z kolei pozwala nam na „naukę” inwestowania bez żadnych obaw.

Inwestycja małych kwot zapewnia panowanie nad emocjami

Inwestowanie to bardzo często gra o dużą stawkę nierozerwalnie powiązana z silnymi przeżyciami emocjonalnymi i ogromnym stresem. Obracanie mniejszymi kwotami pomoże ci oswoić się z emocjami i nauczy jak agresywniej inwestować.

Istnieje naprawdę dużo wariantów inwestowania, jednak ten wydaję się być najbardziej przyjazny dla amatorów i początkujących inwestorów. Oczywiście nie jest to konserwatywna metoda inwestycji i niestety wciąż jest bardzo mało popularna w Polsce, jednak obecnie na świecie korzystają z niej miliony ludzi, którzy dokładnie w ten sposób pomnażają swoje niewielkie oszczędności. Korzystając z tego wariantu inwestycji już więcej nie będziesz musiał zastanawiać się w co warto inwestować, a w co nie. Dodatkowo koszty takiego rodzaju inwestycji są naprawdę niskie. Warto więc zacząć inwestować już dziś i nie zmarnować swojej szansy na pomnożenie oszczędności.

The Comment (1)

  • Miłosz

    Moją taktyką inwestycyjną jest inwestowanie małych kwot. Wolę zdobyć mniejszą kwotę, inwestując z mniejszym ryzykiem.

Leave a reply