Inwestujmy z głową, czyli jak zacząć przygodę z zarabianiem pieniędzy poprzez ich obrót


Inwestowanie jest pozbywaniem się danej sumy pieniędzy na rzecz jej wzrostu. Jednak czasami płynąc po drodze zgubi się ona i do naszego portfela z powrotem trafi niewielka garstka. Tym bardziej inwestowanie powinno być naznaczone rozumem i przemyśleniami, choć nie może być przesadzone. Warto jednak, by początkowy inwestor wiedział na ten temat co nieco.
Jak nie inwestować?
Aby dobrze zainwestować należy… Stop! Najpierw dowiedzmy się może jak na pewno nie należy inwestować. Zasady złej inwestycji zaczynają się w miejscu, gdzie z własnymi pieniędzmi stajemy u wrót danego wydarzenia finansowego. Celowo tak je nazywamy, gdyż nie należy precyzować zagrożeń. Zawsze unikajmy zbyt wysokiego ryzyka w kontekście inwestowania giełdowego. Nie patrzmy tylko na zyski, ale na kalkulacje ich spełnienia. Nie chowajmy całej sumy w jedno miejsce, gdyż łatwiej będzie nam ją ukraść i nie dajmy się przekonać, że kurs wymiany euro będzie stały i nic z naszymi pieniędzmi się w ten sposób nie stanie. Bzdura!
Jak inwestować?
Aby dobrze inwestować należy zatem unikać powyższych działań. Tylko tyle? Przede wszystkim wybór. Warto poszukać dobrej inwestycji na start. Czegoś wystarczająco krótkiego i pewnego, by zarobić parę groszy, ale nie stracić. W tym czasie warto poszukać innej inwestycji, dowiedzieć się o niej oraz o firmach za nią stojących jak najwięcej. Analiza ryzyka jest tu najważniejsza. Warto brać pod uwagę różne opcje i sprawdzać jak wiele możemy stracić i zyskać. Należy też przygotować warianty negatywne i skrajnie negatywne, ale również pozytywne. Wszystko co może mieć znaczenie musi znaleźć się w analizie. W ten sposób będziemy wiedzieć która inwestycja jest warta zaufania.
Inwestowanie jest trudnym zadaniem, zwłaszcza dla osób niedoświadczonych. Dlatego warto byłoby zastanowić się nad jej aspektami z różnych stron. Należy rozdzielić całą sumę i nigdy jej nie łączyć. Zawsze warto także działać na dwóch biegunach i być tam, gdzie ryzykownie oraz tam, gdzie łatwo i przyjemnie.