Alkohole, dzieła sztuki i towary kolekcjonerskie jako sposób inwestycji
Inwestować możemy we wszystko. To czy inwestycja będzie opłacalna, zależy jednak od naszej znajomości tematu. Inwestowanie w dzieła sztuki to znany większości temat. Jednak poza inwestowaniem w sztukę można na tej samej zasadzie inwestować w produkty kolekcjonerskie oraz w alkohole!
Alkohole
Jedna z mniej oczywistych sposobów ulokowania swoich pieniędzy. Jest to metoda zyskująca na popularności. I nic w tym dziwnego. Inwestowanie w alkohole to stosunkowo bezpieczny sposób inwestowania. Czasem pojawiają się okazje do szybkiego zarobku. Niektóre trunki zaraz po wyprodukowaniu mają niższą cenę, która później gwałtownie rośnie. W przeciągu, kilku miesięcy można podwoić swój kapitał. Oczywiście jak w każdej dziedzinie inwestowania wymaga to odpowiedniego doświadczenia oraz wiedzy.
Przy inwestowaniu w alkohole niezbędna jest znajomość historii danej marki. Inwestowanie w alkohole opiera się tak, jak każde inne inwestowanie na zasadzie popytu i podaży. Im mniej wartościowych butelek tym wyższa będzie ich cena. Potencjalnych inwestycji można szukać w sklepach branżowych oraz u innych osób zajmujących się tematyką alkoholi. Sposób inwestowania jest bardzo różny. Możemy budować swój portfel inwestycyjny, trzymając w nim różne butelki. Możemy zagrać bardziej ryzykowanie i kupić butelki jednego rodzaju licząc, że zyskają na wartości. Możemy również zakupić od razu beczki, które będą przez nas butelkowane pod naszą własną marką i sprzedawane.
Plusem inwestowania w alkohole jest fakt, że nie są one zależne od rynkowych zawirowań. Minusem niestety jest to, że ciężko nam może być, znaleźć kupca na dany produkt w momencie, gdy będziemy chcieli spieniężyć naszą inwestycję.
Skrótowiec!
Ile można zarobić: od 0% do 200% zwrotu z inwestycji za butelkę w perspektywie kilku lat
Nakład czasu: duży
Potrzebna wiedza: bardzo duża
Bezpieczeństwo: duże
Dzieła sztuki i przedmioty kolekcjonerskie
Temat ciekawy, bo inwestycją dzisiaj może być wszystko. Każdy przedmiot, który ma wartość kolekcjonerską prawdopodobnie, będzie zyskiwał na wartości z czasem. Mówimy tutaj jednakowo o dziełach sztuki, zabawkach, broniach, pocztówkach itp. Problem jest taki, że aktywa kolekcjonerskie wymagają od nas ogromnej wiedzy. Dzieła sztuki, czy klocki lego, znaczki pocztowe oraz inne towary kolekcjonerskie to bardzo wymagające nisze. Wszystko to wymaga setek godzin poświęconych na zdobywanie informacji niezbędnych do rozpoznania potencjalnej inwestycji.
Inwestycje związane z przedmiotami kolekcjonerskimi oznaczają również zamrożenie kapitału. Nasze pieniądze zostaną zaklęte w przedmiocie i pozostaną w nim tak długo, aż nie uda nam się danej rzeczy sprzedać. Sprzedaż taka nie jest prosta. Nie codziennie spotyka się kupca na kolekcjonerskie samochody hotweels czy obrazy Rembrandta, oczywiście są dedykowane aukcje, na których wystawia się tego typu produkty, jednak wciąż nie można liczyć na szybką sprzedaż. Sprzedaż takiego produkty wymaga sporo czasu. Jednak dla pasjonatów jest to świetny sposób inwestycji długoterminowej. Nie ma chyba nic lepszego niż zarabianie na swojej pasji, a takie przedmioty kolekcjonerskie dają nam taką możliwość.
Warto zwrócić uwagę na to, że przedmiot będzie dużo warty wyłącznie wtedy, gdy będzie w idealnym stanie. Dlatego należy bardzo dbać o odpowiednie warunki dla swojej kolekcji. Zależnie od kolekcjonowanych przedmiotów będą one potrzebowały różnych warunków. Zapewnienie im bezpieczeństwa jest rzeczą konieczną. Jeżeli tego nie zrobimy, będziemy po prostu w perspektywie czasu tracili pieniądze. Uzyskamy wtedy efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego.
Skrótowiec!
Ile można zarobić: od 0 do 1 000 000 zł
Nakład czasu: duży
Potrzebna wiedza: bardzo duża
Bezpieczeństwo: duże